Інститут біомедичних технологій

Єдиний в Україні виробник ліофілізованих ксеногенних виробів медичного призначення

Українська English Русский

Силіконові пластини

Механізм дії

Силіконові пластини

Профілактика та лікування рубців, які виникають після травм чи оперативних втручань завжди була і залишається актуальною адже навіть обмежені ураження шкіри, що не є проблемними для хірурга в плані їх загоєння або оперативного лікування, можуть викликати розвиток рубців, рубцевих масивів з деформаціями, контрактурами, алопеціями і трофічними виразками.

Не зважаючи на те, що описано багато методів для профілактики і лікування рубців, їх загальна результативність залишається незадовільною.

Рубці, як правило, супроводжуються неприємними клінічними симптомами (гіперемія, біль, шелушіння, утворення виразок, свербіж, та ін.) і психологічними проблемами пацієнтів.

В останні роки за думкою вітчизняних та зарубіжних клініцистів найефективнішим не інвазивним методом профілактики і терапії надлишкового і патологічного рубцювання є терапія силіконовими пластинами.

Водонепроникні, проте проникні для повітря, за рахунок специфічної структури матеріалу, гнучкі, легко адаптовані до нерівної бугристої поверхні силіконові пластини стали методом вибору багатьох спеціалістів за рахунок поєднання їх високої ефективності, зручності застосування і безпеки для пацієнта.

Основний механізм дії силіконових пластин на рубець полягає у затримці молекул води в сполучній тканині рубця, що знижує його щільність і змінює енергію поверхні натягу, що призводить до розміщення колагенових волокон паралельно до поверхні шкіри (як у здорових ділянках).

Ці зміни попереджують ріст патологічної рубцевої тканини при ранньому їх використанні і сприяють як зменшенню розмірів рубця, так і підвищенню його еластичності на стадіях формування. Науковими дослідженнями підтверджений постійний характер змін в рубцях під дією силікону, що забезпечує профілактику виникнення рецидивів.

Силіконові пластини добре переносяться пацієнтами, не мають побічних ефектів, подразнення шкіри зустрічається дуже рідко. Методика не вимагає постійного контролю медичним персоналом і може застосовуватися пацієнтами вдома зі стандартним інтервалом диспансерного спостереження.

В лікувальних закладах України для профілактики і лікування рубців використовують силіконові пластини вітчизняного виробництва (ТОВ «ІБТ», м. Тернопіль). Розміри силіконових пластин 100, 200 та 400 см²

Інструкція

Покази:


Протипокази:


Відкрийте і зніміть упаковку, витягніть силіконову пластину. Накладіть пластину на вибрану поверхню. Пластина повинна повністю закривати післяопікову чи післяопераційну поверхню або площу рубця і заходити за їх межі на 0,5-1,0 см з усіх сторін.

Зафіксуйте пластину еластичним бинтом, або пластирем. Зберігайте пластини в сухому місці (при температурі, не вищій 15 C).


Рекомендації щодо використання:

Силіконову пластину необхідно зняти один-два рази на день, промити в розчині “Дитячого мила” і чистій теплій воді, висушити. Місце накладання також помити і висушити. При нанесенні кремів на проблемну зону накладати пластину після повного їх всмоктування.

Силіконову пластину необхідно використовувати 24 години, за винятком часу гігієнічного догляду.

Для кращої «акліматизації» шкіри розпочинайте носити силіконові пластини поступово: першого дня протягом 8 годин, а далі збільшуйте час використання на дві години в день, аж до оптимального 24-годинного використання.

Середній термін лікування становить від 2 до 4 місяців. (термін використання корегується індивідуально під час консультацій лікаря).

Клінічні результати

Ефективність терапії силіконовими пластинами оцінюється за наступними показниками: