Інститут біомедичних технологій

Єдиний в Україні виробник ліофілізованих ксеногенних виробів медичного призначення

Українська English Русский

Дієтична добавка «КСЕНОДЕРМ»

Характеристика

В останні роки певну зацікавленість викликають органопрепарати, які виготовлені з органів і тканин тварин та їх ембріонів. Це тканини, клітини, екстракти, гідролізати, фільтрати та ультрафільтрати.

Важливою особливістю органопрепаратів, що суттєво відрізняє їх від інших засобів, є ефект ГОМОЛОГІЧНОСТІ – фармакологічний вплив на гомологічні органи або тканини. Тобто фармакологічний ефект від органопрепаратів проявляється саме в тих органах і тканинах, з яких препарат був отриманий. Органопрепарати поповнюють дефіцит клітинних біомолекул, усувають на клітинному рівні різні «клітинні дефекти», завдяки ефекту органотропності покращують процеси фізіологічної регенерації у відповідних органах хворої людини. Це призводить до нормального обновлення органів і тканин, відновлення втрачених функцій.

Органопрепарати від тварин діють на хворий орган: вони омолоджують клітини, підвищують стійкість клітин до гіпоксії, дії токсинів та інших пошкоджуючих факторів, позитивно впливають на обмін речовин у них, збільшують ефективність засвоєння тканинами поживних речовин і виведення продуктів метаболізму, оптимізують процеси відновлення органу і тканини.

В ТОВ «Інститут біомедичних технологій» розроблено технологію виготовлення подрібненого субстрату кріоліофілізованої шкіри свині та вивчено його фізико-хімічні, біохімічні та біофізичні властивості. Проведено експериментальне та клінічне дослідження ефективності при ентеральному застосуванні порошку ксеношкіри, як дієтичної добавки у комплексній терапії ряду захворювань.

Експериментальними та клінічними дослідженнями встановлена ефективність використання дієтичної добавки з кріоліофілізованої подрібненої шкіри свині при різноманітних захворюваннях за рахунок наявності широкого спектру біологічно активних сполук, зокрема амінокислот та мікроелементів, жирних кислот, факторів росту, низькомолекулярних пептидів, які необхідні для направленої корекції патологічних змін в організмі хворої людини.

В подрібненому субстраті кріоліофілізованої шкіри свині наявний широкій набір усіх незамінних амінокислот (аргінін, треонін, гліцин, серин, лізин, тирозин, пролін, глютамін, аспарагін, гістидин тощо), інших біологічно активних речовин поліпептидної структури, зокрема епідермального фактору росту, макро- та мікроелементів (калій, кальцій, залізо, мідь, цинк, нікель, срібло тощо), а також структурних білків (еластин, ретикулін, кератин) та ін., забезпечує позитивний вплив на обмінні процеси в організмі як фактор профілактичного спрямування.

Рис. 1. Мікроелементний і амінокислотний склад ліофілізованої шкіри

Макро-, мікроелементи Амінокислота
Назва мг/кг Назва мг/100 г
Залізо 600 Аланін 1473,5
Титан 90 Аргінін 901,5
Калій 250 Аспарагін 1581,4
Кальцій 3300 Валін 678,9
Хром (загальний) 30 Гістидин 496,2
Кадмій 0,1 Гліцин 2632,6
Мідь 10 Глютамін 2291,2
Цинк 90 Ізолейцин 522,7
Нікель 15 Лейцин 1489,1
Барій 3,4 Лізин 1224,7
Срібло 4,0 Пролін 3447,4
Органічний азот 12,1 Серін 1873,5
Тирозин 1004,1
Треонін 1436,6
Фенілаланін 1086,3

Інструкція

“Ксенодерм” (капсули 50 штук)

Дієтична добавка, яка містить природні комплекси пептидів, амінокислот, мікро- та макроелементів, нуклеотидів, факторів росту та інше.


Рекомендовано:

  1. як джерело необхідних організму елементів (калій, кальцій, залізо, мідь, цинк, нікель, срібло), амінокислот (аргінін, треонін, гліцин, серин, лізин, тирозин, пролін, глютамін, аспарагін, гістидин) і біологічно активних сполук;
  2. як препарат з високою сорбційною активністю для виведення з організму токсинів різного походження.

Покази:


Вживати:


Склад капсули: подрібнений кріоліофілізований субстрат шкіри свині.


Термін придатності: 2 роки.


Умови зберігання: в сухому прохолодному місці.


Протипоказання: підвищена індивідуальна чутливість до окремих компонентів продукту.

Використання

Наведений широкий вміст біологічно активних речовин зумовлює напрямки застосування дієтичної добавки з оздоровчою метою. Так, запропонований подрібнений субстрат кріоліофілізованої ксеношкіри суттєво активує роботу імунної системи, сприяючи профілактиці імунних захворювань у дорослих і дітей, у тому числі з алергічними ураженнями шкіри. Відмічено виражену антигістамінну, протиалергічну, мембрано- протекторну, антитоксичну та антимікробну дію при алергічних захворюваннях.

Індукує ефективне заживлення ран і виразкових процесів, протидіє постарінню шкіри, захищає колаген від розпаду, зміцнює сполучно-тканинні структури шкіри, нігтів і волосся, кістково-суглобового апарату, ефективна в профілактиці остеопорозу, завдяки вмісту факторів росту посилює дію інсуліну.

Покращує роботу органів травлення, має властивості природного адсорбенту.